My Cart0,00 Login
$

KOLOS-ALCHEMIST

AUTHOR'S ART-CRAFT TIN PRODUCTS

EN-FLAŠTIČKA bílá

EN-LIKÉR sklenice krakovaná

EN-VÍNO sklenice krakovaná

EN-Karafa EXCLUSIVE

EN-ŠAMPUS sklenice optiš

EN-LIKÉR sklenice optiš

EN-KARAFKA optiš EN

EN-KOHOUTEK cín

EN-KÁČA

EN-KAPLAP světle modrá

About Us


Naše manufaktura KOLOS – ALCHEMIST se od roku 1991 specializuje na umělecko-řemeslné zpracování cínu. Všechny naše výrobky jsou autorskými díly, výroba je malosériová a každý výrobek je ručně vyrobený originál.

Společným jmenovatelem našich výrobků je jejich praktičnost a užitnost v denním životě.

Velkou část našeho sortimentu tvoří kombinace – a sice aplikace cínu na sklo či porcelán. Jedná se o český křišťál (sklárna Slavia, Nový Bor), který je zakázkově vyráběn dle našich předloh výhradně pro naši firmu. Některé z našich produktů jsou také zušlechťovány galvanickým zlacením, mosazením či stříbřením.

Zvláštní místo v naší výrobě zaujímá judaistický sortiment. Našimi partnery jsou pražské synagogy (Španělská, Klausova, Maislova) a národní památník Terezín.

Velkou odezvu zaznamenaly svou originalitou naše cínové záložky do knížek.

Našimi dlouholetými obchodními partnery jsou mimo jiné: Alphabet (Kyoto, Japonsko), Bohemia service (Görlitz, Německo), Unicom Ltd.(Aichi, Japonsko) a některá knihkupectví v ČR.

V originalitě, nápaditosti a vtipu jsme za celou dobu existence naší firmy nezaznamenali kvalitní konkurenci. Také proto nebo zejména díky tomu jsme se stali vyhledávanými nejen milovníky a obdivovateli krásných a kvalitních věcí, ale i velkým množstvím organizovaných turistických výprav ze všech končin celého světa.